/ 30 Mart 2018 / 160 / yorumsuz

. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE ATIKSULARIN ELE ALINDI

DSİ 8. Bölge Müdürlüğünde “Kullanılmış Suların Yeniden Kullanım Alternatiflerinin Değerlendirilmesi Projesi” kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.

DSİ 8 Bölge Müdürlüğü Necdet Özdemir Toplantı salonunda yapılan toplantıya Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ESKİ, DSİ 8 Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin ve ilgili firma katılmıştır.

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve MWH UK Limited firmasının da yüklenicisi olduğu “Kullanılmış Suların Yeniden Kullanım Alternatiflerinin Değerlendirilmesi Projesi” kapsamındaki çeşitli kullanımlar neticesinde oluşan kullanılmış suların yeniden kullanımına yönelik bilgiler verildi

Erzurum, Ağrı ve Erzincan illerindeki kullanılmış su potansiyeli değerlendirme yapılarak katılımcılardan kullanım alanları konusunda bilgiler alındı

Yörede tarımdan dönen sular ile yağmur sularının kullanımı konusunda büyük bir potansiyelin olduğu vurgulanarak bunların değerlendirilmesi konusunda istişare edildi.