DSİ 8. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

/ 17 Haziran 2018 / 70 / yorumsuz
DSİ 8. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

DSİ 8. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Vatan kahramanlarımızın emanetlerine sahip çıkmak ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek, Ülke olarak geçirdiğimiz bu hassas süreçte milletimizin birlik ve dayanışma ruhunu, her zaman yanlarında olduğumuzu, en iyi şekilde hissettirmek amacı ile idrak ettiğimiz Ramazan Bayramında. DSİ 8. Bölge Müdürlüğü şehit ailelerini ziyaret etti.

Bu kapsamda DSİ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Şahna 07.08.1995 tarihinde Elazığ Karakoçan ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucunda şehit olan Polis Memuru Zekai Aktaş’ın ailesini ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Şahna “ En büyük mertebenin Şehitlik olduğunu, haklarının asla ödenemeyeceğini ifade ederek şehit annesisiniz ne mutlu size şehitlik mertebesine ulaşmış bir evladın annesisiniz. Annelerin hakları asla ödenmez. Şehitlerin aile ve yakınları devletin ve milletin emanetisiniz “ dedi.

Şehit Annesi Raile Aktaş “ Ramazan Bayramı gibi bu güzel günde devletimiz sağ olsun bizleri yalnız bırakmadılar geldiler halimizi hatırımızı sordular evet benim evladım şehit oldu ama bin evladım yaşıyor. Bakın buradasınız yanı başımdasınız bundan daha güzel ne olabilir ki ziyaretime geldiniz sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşıyorum bizleri yalnız bırakmadınız sizlere sonsuz teşekkür ediyorum böylesi anlamlı ziyaretler olduğunda yalnız olmadığımız anlıyoruz yükümüz hafifliyor sizlerden Allah razı olsun devletimiz var olsun “ dedi.

Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Şahna kapılarının her zaman şehit ailelerine açık olduğunu ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.