Dünya yeniden şekillenecek

/ 19 Aralık 2017 / 181 / yorumsuz
Dünya yeniden şekillenecek

TÜM MAZLUMLARIN UMUDUYUZ

Dünya’nın gözü önünde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde ki yapılanmanın yeniden ele alınmasının zaruriyetini haykırarak ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu haklı mücadelesinde arkasında olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Coşkun, “Dünya artık eski dünya değildir. Ezilen hor görülen sömürülen halkların yerini haklarını arayan ve zulme karşı çıkan halkları görebilmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya lideri olarak sesini yükselten meydan okuyan birisi olduğunu görmemek için kör olmak bile kafi gelmemektedir. Bu yüzden İslam ülkelerinin ağırlıkta olduğu Ortadoğu başta olmak üzere Afrika, Asya ve Balkanlarda her an zalimlerin akıttığı kanların hesabı sorulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti son yıllardaki yükselişi ile batı halklarının tüm tuzaklarına rağmen yine mazlumların umududur” diye konuştu.

HER AN SEÇİME HAZIRIZ

Öte yandan Aziziye ilçe teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren İlçe Başkanı Ensar Coşkun, ilçe yönetimi olarak henüz iki ay içerisinde gezmedik mahalle ve köy bırakmadıklarına dikkat çekti. Hâlihazırda üye ve delege çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan Coşkun, “Şu an Erzurum’da çok uyumlu ve çok fedakar bir yönetim kuruluna sahip olduğumuzu iddia ediyorum. Aziziye merkezde bulunan üç mahallemiz adeta üç ayrı ilçe gibi ciddiyetle çalışmalarını devam ettirmektedir. Aziziye ilçemizin Ak Partiye gösterdiği teveccühün 2019 seçimlerinde daha da artacağını ümit ediyoruz. Mahalle temsilciliklerimizi bir ilçe yönetimi gibi yapılandırdık” dedi.

YEREL YÖNETİMLERLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ

9 Eylül tarihinde yaptıkları kongrelerle göreve geldiklerini hatırlatan Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarına dikkat çekti. Halkın sorunlarının çözümünde belediyelere ışık tutmak için raporlar hazırladıklarına değinen Başkan Coşkun, “Büyükşehir Belediye başkanımız ve İlçe belediye başkanımızın sorunların çözümündeki gayretlerini görmekteyiz. İlçe yönetiminden gelen raporları iyi bir şekilde analiz ederek vatandaşın

beklentilerini karşılamaya çalışıyorlar. Bu durum bizleri de memnun ediyor. Bundan sonraki süreçte de bu uyumun devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.