ER-VAK,DADAŞIN GÜR SESİ TRT ERZURUM BÖLGE RADYOSUNUN SESİ KISILMASIN !

/ 2 Ağustos 2018 / 104 / yorumsuz
ER-VAK,DADAŞIN GÜR  SESİ    TRT ERZURUM BÖLGE RADYOSUNUN SESİ KISILMASIN !

Son günlerde Erzurum TRT Erzurum Bölge Radyosu’nun kapatılacağına dair çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulunan Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel ,şehre istihdam sağlayan ,uzun yılların hatırasını ve emeğini taşıyan ,bir ekol olan TRT Erzurum Bölge Radyosu’nun kapatılacağına dair haberlerin Erzurumluları üzdüğünü ve bu haberin bir söylenti şeklinde kalacağını ümit ettiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden sonra devlette yeniden bir yapılanmanın olduğuna dikkat çeken Güzel, bu aşamada yapılan çalışmaların haklı gerekçeler taşıdığını, hantal bir yapıdan daha teknik bir devlet yapıya geçilmesinin amaçlandığını bildiklerini ifade ederek, ekonomik açıdan sıkıntılar içerisinde olan bir şehirde , Sosyal ve kültürel faydalar sağlayan TRT Erzurum Bölge Radyosu gibi bir kurumun kapatılmasının uygun olmayacağını belirtti.

İlk aşamada kapatılmayacak olan bölge radyosunun, gücünün ve fonksiyonlarının azaltılarak ,kapatılabilir hale getirilmesinin de düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan Güzel, çocuk ve gençlik korolarıyla göz dolduran, 10 ile yayın yapan, ulusal yayınlara program hazırlayan TRT Erzurum Bölge Radyosu sadece haber sunan bir kurum değil, şehrin kültürüne katkı sunan, istihdam sağlayan ,bir kurumdur dedi.

Güzel, Devletteki yeniden yapılanmayı desteklerken ,Erzurum gibi stratejik konumda olan ve iktisaden sıkıntı içerisinde bulunan Erzurum’a pozitif bir ayrımcılık yapılmasını arzuladıklarını ,bu konu hakkında siyasilerin ve Erzurum halkının radyosuna sahip çıkmalarını ifade etti. Güzel ,TRT Erzurum Bölge Radyosu sesinin Sn. Cumhurbaşkanına ulaşacağını ve sorunun çözüleceğini umut ettiklerini sözlerine ekledi.