İYİ Parti Erzurum Kurucu İl Başkanı İbrahim DUMLU,dan Gazeteciler Günü Meşajı

/ 10 Ocak 2018 / 292 / yorumsuz
İYİ Parti Erzurum Kurucu İl Başkanı İbrahim DUMLU,dan Gazeteciler Günü Meşajı

Toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme ve sosyal dinamizmi sağlama noktasında demokrasinin en önemli unsuru basındır. Bu önemli unsurun işlevini yerini getirmesine olanak sağlayan gazeteciler de düşünceleri ve yorumları ile demokrasinin güçlenmesine katkı sunmakta, yaşanan sorunları ve yapılan çalışmaları gündeme taşıyarak halkın yaşadıkları yerleşim birimiyle ilgili bilgi sahibi olmalarına olanak sağlamaktadırlar.

Kalemini her daim haklıdan yana ve doğru şekilde kullanarak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmekte ve toplumun sesi olmaktadırlar.

Bu düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişme ve kalkınmasına, gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden, Erzurum’da görev yapanlar başta olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden basınımızın kıymetli çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İbrahim DUMLU

İYİ Parti Erzurum Kurucu İl Başkanı

Tavsiye

Mantı