KERESTE İMALATÇILARI VE MAHRUKATÇILAR ESNAFINDAN MEHMETÇİĞE DESTEK

/ 26 Şubat 2018 / 173 / yorumsuz
KERESTE İMALATÇILARI VE MAHRUKATÇILAR  ESNAFINDAN MEHMETÇİĞE DESTEK

KERESTE İMALATÇILARI VE MAHRUKATÇILAR

ESNAFINDAN MEHMETÇİĞE DESTEK

Erzurum Kereste İmalatçıları Odası Başkanı Mustafa KUMBASAR, TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği’ni ziyaret ederek Erzurum Kereste İmalatçıları Odası ile Mahrukatçılar Odası esnafı adına Vakfa bağışta bulundu.

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI, gösterilen hassasiyetin kendilerini, Şehit ailelerini ve Gazileri çok mutlu ettiğini söyleyerek odaya kayıtlı tüm esnafa; Şehit/Vefat aileleri, Malul Gazi ve Engelli Mehmetçikler adına teşekkür etti.

Bağışlarını yaparken, “Bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca yaptıkları fedakârlığın karşılığının hiçbir bedelle ödenemeyeceğini” ifade eden Kereste İmalatçıları Odası Başkanı Mustafa KUMBASAR; “Bizler için canlarını feda eden ve gazi olan, vatanın yiğit evlatlarının ailelerine yapılacak yardımlara destek olmak amacıyla başlattığımız kampanyaya Kereste İmalatçıları Odası ve Mahrukatçılar Odası esnafımız çok büyük ilgi gösterdiler. Bizler biliyoruz ki; huzur içinde yaşıyor, çalışıyorsak; bunu, her türlü koşulda vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için görev yapan Mehmetçiklerimize borçluyuz. Onların hakkını ödememiz mümkün değil, ancak hiç olmazsa kalben onlarla birlikte olduğunu göstermek istedik. Onlar için ne yapsak azdır. Tüm askerlerimize ve emniyet güçlerimize sağlık ve başarılar diliyoruz. Allah hepsini korusun, görevlerinde başarılar nasip etsin.” dedi.

Vakıf Erzurum Temsilcisi Topdağı da şunları söyledi:

Sizler; yurdumuzun ve milletimizin güvenliği, huzuru ve refahı için canlarını hiçe sayarak şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimize sosyal ve ekonomik destek sağlayan, çocuklarına üniversiteyi bitirene kadar yardım yapan, gücünü yüce milletimizin üstün insanlık ve yardımlaşma duygusundan alan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na yaptığınız bu bağış ile çok anlamlı bir katkı sağladınız. Sizlere tüm şehit/vefat ailelerimiz, malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve gazilerimizden ebediyete intikal etmiş olanları rahmetle anarken, şehit ailelerimize, malul gazilerimize, vefakâr bağışçılarımıza ve tüm Mehmetçiklerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.