MİNİBÜSCÜLER VE DOLMUŞÇULARIN ANLAMLI DESTEĞİNE TEŞEKKÜR

/ 28 Şubat 2018 / 163 / yorumsuz
MİNİBÜSCÜLER VE DOLMUŞÇULARIN ANLAMLI DESTEĞİNE  TEŞEKKÜR

MİNİBÜSCÜLER VE DOLMUŞÇULARIN ANLAMLI DESTEĞİNE

TEŞEKKÜR

TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulunan Minibüsçüler ve Dolmuşçular Esnaf Odası’na, TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği tarafından teşekkür ziyaretinde bulunuldu.

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI, ziyarette; “TSK Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmak suretiyle destekte bulunan odanın başkan ve yönetim kurulu üyelerine, tüm araç sahibi ve sürücülerine şükranlarımı sunuyorum” diyerek, yapılan bağışa istinaden TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü’nden gönderilen şilt ve şilt beratını Oda Başkanı Yılmaz AĞGÖN’e takdim etti. TOPDAĞI, konuşmasına devamla şunları söyledi:

Vakıf; kurulduğu 1982 yılından bu yana 51.238 Mehmetçik veya Mehmetçik yakınına, toplam 712.758.663 TL yardım yapmıştır. Türk İnsanının vakfa olan sevgisi ve güveni sonucunda yapılan bağışlarla halen 971 şehit/vefat ve malul gazi/engelli Mehmetçik çocuğunu okutuyor. Bakım yardımı devam eden 7.728 malul gazi ve engelli Mehmetçikle birlikte 8.699 kişiye ulaşıyor bu sayı. Vakıf her ay ortalama 7.550.000 TL maddi yardım yapıyor.

Sizler de; yurdumuzun ve milletimizin güvenliği, huzuru ve refahı için canlarını hiçe sayarak şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimize sosyal ve ekonomik destek sağlayan, çocuklarına üniversiteyi bitirene kadar yardım yapan, gücünü yüce milletimizin üstün insanlık ve yardımlaşma duygusundan alan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na yaptığınız bu bağış ile çok anlamlı bir katkı sağladınız. Sizlere tüm şehit/vefat ailelerimiz, malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve gazilerimizden ebediyete intikal etmiş olanları rahmetle anarken, şehit ailelerimize, malul gazilerimize ve tüm Mehmetçiklerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Minibüscüler ve Dolmuşçular Esnaf Odası Başkanı Yılmaz AĞGÖN de ziyaretten son derece mutluluk duyduklarını ifade ederek “Bugün huzur ve güven ortamında çalışabiliyor, iş yapabiliyor ve yaşayabiliyorsak; bunu, her türlü koşulda canı pahasına görev yapan kahraman Mehmetçiklerimize borçluyuz. Ordumuz, devlet ve millet olarak varlığımızın ve bağımsızlığımızın garantisidir. Devletimizin ve Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden, her türlü şartta mücadele eden Mehmetçiklerimize destek olmak; vatandaş olarak öncelikli görevimizdir. Böylesine ulvi bir görevi yerine getiren TSK Mehmetçik Vakfı’na her zaman desteğimiz devam edecektir. Bu vesileyle Aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, kahraman gazilerimiz ile Mehmetçiklerimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Ordumuza, yerine getirdiği kutsal görevinde üstün başarılar diliyorum.” dedi.