ŞÜKRÜPAŞA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE MEHMETÇİK VAKFI’NDAN TEŞEKKÜR

/ 15 Mart 2018 / 76 / yorumsuz
ŞÜKRÜPAŞA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE  MEHMETÇİK VAKFI’NDAN TEŞEKKÜR

ŞÜKRÜPAŞA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE

MEHMETÇİK VAKFI’NDAN TEŞEKKÜR

?

Şükrüpaşa Anadolu Lisesi; TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği tarafından ziyaret edilerek, Okul Müdürü Şerif KARSLI’ya; düzenledikleri kermesten elde edilen geliri vakfa bağışlamaları nedeniyle TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü’nden gönderilen teşekkür mektubu takdim edildi.

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI, ziyarette öğrencilere vakfın faaliyetleri ve yaptığı yardımlar hakkında bilgiler verdikten sonra, öğrencilerin huzurunda Okul Müdürü Şerif KARSLI’ya teşekkür mektubunu takdim etti. Topdağı, takdim esnasında öğrencilere hitaben şunları söyledi:

Sizler; yurdumuzun ve milletimizin güvenliği, huzuru ve refahı için canlarını hiçe sayarak şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimize sosyal ve ekonomik destek sağlayan, çocuklarına üniversiteyi bitirene kadar yardım yapan, gücünü yüce milletimizin üstün insanlık ve yardımlaşma duygusundan alan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na yaptığınız bu bağış ile çok anlamlı bir katkı sağladınız. Sizlere, sizin gibi pırıl pırıl gençleri yetiştiren ana-babalarınıza, öğretmenlerinize ve okul idarecilerinize tüm şehit/vefat ailelerimiz, malul gazi ve engelli Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.”

Şükrüpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Şerif KARSLI da TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliğinin ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını, Vakıf Genel Müdürlüğü’nden gönderilen teşekkür mektubunu tüm öğrencileri adına aldığını ifade ederek şunları söyledi: “Yapılan etkinlik ve bağış; öğrencilerimizin yüreklerindeki vatan, millet sevgisinin bir sonucu; Mehmetçiğimizin birlik ve bütünlüğümüz için yaptığı zorlu mücadelesine koşulsuz desteğin bir göstergesidir. Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca yaptıkları fedakârlığın karşılığının ödenmesinin mümkün olmadığının farkında. Bizim için canlarını feda eden veya gazi olan, kahramanlarımıza desteği önemli bir görev olarak kabul ediyoruz. Bizler; huzur içinde eğitim öğretime devam edebiliyorsak, çalışıyorsak; bunu, her türlü koşulda vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için görev yapan Mehmetçiklerimize borçluyuz. Bu nedenle; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Tüm askerlerimize ve emniyet güçlerimize sağlık ve başarılar diliyoruz. Allah hepsini korusun, görevlerinde başarılar nasip etsin.” dedi.