TSK MEHMETÇİK VAKFI ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTACAK

/ 13 Mart 2018 / 164 / yorumsuz
TSK MEHMETÇİK VAKFI  ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTACAK

TSK Mehmetçik Vakfı tarafından; 16 Mart 2018 Cuma günü genel müdürlük ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde, Aziz Şehitlerimiz için mevlit okutulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI şunları söyledi:

TSK Mehmetçik Vakfı tarafından her yıl; vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve ulusumuzun güvenliği uğruna canlarını hiçe sayan Aziz Şehitlerimiz için Şehitler Haftasında ve Ramazan ayında olmak üzere, yılda iki kez mevlit okutulmaktadır. Bu yıl okutulacak mevlitlerden ilki 16 Mart 2018 Cuma günü okutulacaktır.

Şehitler Haftası münasebetiyle Aziz Şehitlerimiz için 16 Mart 2018 Cuma günü, Cuma Namazı öncesi Vakıf Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Ankara’da ve Vakıf temsilciliklerinin bulunduğu İstanbul, İzmir, Adana, Samsun, Erzurum ve Bursa illerinde mevlit okutulacaktır. Bu kapsamda Erzurum’da, Lala Mustafa Paşa Camii’nde 16 Mart Cuma günü Cuma Namazı öncesi okutulacak mevlide; tüm şehit ailelerimizi, gazilerimizi, bağışçılarımızı ve tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu vesileyle; aziz şehitlerimizi, merhum gazi ve bağışçılarımızı rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ailelerimize ve bağışçılarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”