ERZURUM’DA KADIN
GÜMÜŞ KEMER TAKMA GELENEĞİ
ERZURUM’DA GAYRİMENKUL PİYASASI
BİR MARKA OLARAK DADAŞ MARKANIN TARİFİ

Yemek Tarifi

Kıymalı kuş yuvası börek tarifi
Malzemeler: 6 adet yufka İçi İçin: 300 gr kıyma, 1 adet orta boy soğan, 1,5..
Domates dolması tarifi

Yazarlar

Erzurum Araştırmaları

BİR MARKA OLARAK DADAŞ MARKANIN TARİFİ
Marka; bir işletmenin ürettiği mal veya hizmetleri bir başka işletmenin ürettiği mal veya hizmetlerden ayırt..

Sinema

Haberler

Videolar

Erzurum’a Kim Kıydı
Türkiye şampiyonu Erzurum Bar Ekibi
Niloya Erzurum Dublaj Gülmek Garanti

Son Eklenenler

ERZURUM’DA KADIN
Kadın denilince Erzurum’un tarihiyle özdeş, her başarıda, kahramanlıkta bir kadının isminin oluşu, memleketim ve hemcinslerim adına bizleri gururlandırıyor. Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi, diğer adıyla “Hatuniye” medresesini yaptıran Saltuklu..
GÜMÜŞ KEMER TAKMA GELENEĞİ
KARAPAPAK / TEREKEMELERDE GİYİM, KUŞAM VE GÜMÜŞ KEMER TAKMA GELENEĞİ. Gelenek, bir toplumda çok eskilerden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa aktarılan, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre..
BİR MARKA OLARAK DADAŞ MARKANIN TARİFİ
Marka; bir işletmenin ürettiği mal veya hizmetleri bir başka işletmenin ürettiği mal veya hizmetlerden ayırt etmeye yarayan işaretler, isimler, çizgiler ve şekillerdir. Marka özellikle tüketicilerin benzer ve rakip olan ürünler..
Pasin Darüs Şifa Hanesi Toparlak Baba Tekke-i Zaviyesi
Şehirlerin değerini artıran en önemli unsurlardan biri belleği ve tarihinin toplumsal hayata indirilerek anlatılabilmesidir. Bu bellek ne kadar zenginleşirse şehirlerde o kadar değerlenir. Erzurum’u diğer şehirlerden farklı kılan unsurlardan biride..
Erzurum Sevdasi Dergisi Mart Sayısı 2021
SUNUŞ Mart sayımızla size yeniden merhaba demenin sevincini yaşıyoruz. Tüm içtenliğimizle merhaba. Yine birbirinden farklı ve ilginç yazıların yer aldığı dopdolu bir sayı ile karşınızdayız. Mart ayı denilince aklımıza hemen..
MEHMED KIRKINCI HOCA EFENDİ
Mehmed Kırkıncı Hoca Efendi, 1928 yılında Erzurum’un Merkez Güllüce Köyü’nde dünyaya geldi. Babasının 1940 yılında Erzurum’a yerleşmesiyle şehrin büyük âlimlerinden Mustafa Necati Efendi’den ders okumaya başlar. Zaten babasının da en..
BİR DÖNEMİN SANAYİMİZİN ÖNCÜ KURULUŞU SÜMERBANK
BİR DÖNEMİN SANAYİMİZİN ÖNCÜ KURULUŞU SÜMERBANK Mustafa Kemal Atatürk tarafından; 11 Temmuz 1933 tarihinde kurulan Sümerbank, 17 Haziran 1938 tarihinde 3460 sayılı kanunla Kamu İktisadi Devlet Teşekkülü (KİT) haline getirilmiştir.(*)..
Erzurum Sevdasi Dergisi Şubat 22.Sayısı 2021
                                                           ..
HAKSEN SAĞLIK ERZURUM İL BAŞKANI İLİM GÖDEKMERDAN İLE ERZURUM SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE ERZURUM SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA GÖRÜŞTÜK
HAKSEN SAĞLIK ERZURUM İL BAŞKANI İLİM GÖDEKMERDAN İLE ERZURUM SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE ERZURUM SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA GÖRÜŞTÜK. Erzurum’da ki sağlık yatırımlarını yeterli buluyor musunuz? Pandeminin başlangıcından beri şehrimizi çok rahatlatan..