SAĞLIKTA ŞİDDET
ERZURUM’UN HANIMEFENDİLERİ 1
ERZURUM TANIMLARINDAN HAREKETLE BİR ERZURUM DEĞERLENDİRMESİ

Yemek Tarifi

Kıymalı kuş yuvası börek tarifi
Malzemeler: 6 adet yufka İçi İçin: 300 gr kıyma, 1 adet orta boy soğan, 1,5..
Domates dolması tarifi

Yazarlar

Erzurum Araştırmaları

ERZURUM TANIMLARINDAN HAREKETLE BİR ERZURUM DEĞERLENDİRMESİ
  Erzurum üzerine söylenmiş özlü sözlerin en kapsayıcı olanı, şah beyit gibi olanı, dünü bugününe..
ERDEMLİ ŞEHİR ERZURUM

Sinema

Haberler

Videolar

Erzurum’a Kim Kıydı
Türkiye şampiyonu Erzurum Bar Ekibi
ERZURUMLU NİLOYA DUBLAJ BÜTÜN SERİLER

Son Eklenenler

SAĞLIKTA ŞİDDET
Sağlık hizmetleri, toplumla çok yakın iletişim içinde yürütülen özel bir çalışma alanı oluştururken; sağlık çalışanları, hastalık, yaşlanma veya diğer nedenlerle kendi kendine bakma yetisini yitiren, genellikle sıkıntı içinde olan ve..
TEŞKİLATI MAHSUSANIN YİĞİT AİLESİ HAŞİMOĞLU SÜLALESİ
TEŞKİLATI MAHSUSANIN YİĞİT AİLESİ HAŞİMOĞLU SÜLALESİ Haşimoğlu: Güney Kafkasya’da bulunan Rusya’ya ait olan, 1991 yılında Rusya’nın dağılması sonrası Gürcistan topraklarında kalan Kakhati bölgesi Lagodekhi ilçesi diğer adıyla Borçalı bölgesi Karacalar..
ERZURUM’UN HANIMEFENDİLERİ 1
ERZURUM’UN HANIMEFENDİLERİ 1 Erzurum kendine özgü kültürüyle şehrin sosyal hayatına her alanda etki eden bir toplumsal yapıya sahip olan şehirdir. Bu şehrin her alanda Yaşadıkları yıllar içinde hizmetleri ve temsil..
ERZURUM TANIMLARINDAN HAREKETLE BİR ERZURUM DEĞERLENDİRMESİ
  Erzurum üzerine söylenmiş özlü sözlerin en kapsayıcı olanı, şah beyit gibi olanı, dünü bugününe ve yarınına dair nitelik açısından en derin olanı bence Alvarlı Muhammed Lütfi’nin tavsifi, tarifidir. “Erzurum..
ÂŞIK FEYMANİ İLE YAPILAN SORULU-CEVAPLI SANAL GÖRÜŞME METNİ
Soru 1 : Değerli üstadım, öncelikle görüşme talebimizi kabul ettiğiniz için sonsuz teşekkürler. Gönül isterdi ki bu görüşmeyi yüz yüze yapalım ama malum salgın hastalık var.Bu yüzden görüşmemizi sanal ortamda..
Erzurum Sevdasi Dergisi Haziran Sayısı 2021
SUNUŞ                                                           ..
TÜRK TARİHİNDE KARA FATMALAR VE FATMA SEHER HANIM
Tarih boyunca kurulan bütün Türk devletlerinde Türk kadını akla hayale gelmez önemli roller oynamıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK Türk kadını hakkında şunu söylemiştir. “Bizce, Türkiye Cumhuriyeti anlamınca kadın, bütün Türk tarihinde..
KENDİ YAĞIYLA KAVRULAN ŞEHİR
Anadolu’nun köklü şehirlerinden olan Erzurum tarih sahnesine çıktığı günden itibaren bulunduğu konum itibariyle askeri, siyasi ve ticari açıdan iştah kabartan şehir olmuştur. Tarihi İpek Yolu’nun Erzurum’dan geçişi, doğuyu batıya, kuzeyi..
ERDEMLİ ŞEHİR ERZURUM
Palandöken dağına sırtını güvenle yaslamış olan bu kadim şehir, asırların yorgunluğuyla ufku gözlemeye çalışan bilge bir pir-i fani gibi bastonuna yaslanmış ötelere bakmakta… Ulu çınarlarını kaybetmiş mahallelerinin öksüzlüğünü derinden hissetmekte…..
KADINA PAŞA DENİLEN ŞEHİR
Ülke genelinde sosyal yapı ve şiveye göre değişiklikler arzetse de benzer unvanlardan farklı olarak Erzurum’a özgü, önemli bir unvan vardır: “kadın paşa.”Bir genç kız evlenince gittiği ailede “gelin paşa” olur...