0 8 min 5 yıl
Spread the love

EMLAK

AVCISI

Şehrin

Merkezinde

Sakin

bir yaşam…                                                                                   Şehrin en merkezi noktasında yer almakla birlikte bir o kadarda şehrin gürültüsünden uzak sessiz ve sakin bir ortamda, güvenilir marka konutlar dayaşama fırsatı sizi bekliyor.

Makro kent şehrin en işlek lokasyonlarından Saraybosna caddesinin arkasında inşa edilmiştir. Şehrin en önemli iki yaşam merkezi olan Erzurum Forum ve Palerium AVM’lere yürüme mesafesinde olan Makro kent aynı zamanda Palandöken Devlet Hastanesi ve Buhara Hastanelerine çok yakın. Çelebi Spor merkezine olan yakınlığı ile spor yapmak isteyip te vakit bulamayanlar için büyük bir imkan sağlıyor.

Makro kentin bulunduğu yol güzergahında araç trafiğinin fazla olmaması bu yolu iyi bir yürüyüş yolu haline getiriyor. Tabi bunda kapalı otoparkında etkisi var. Makro kent karayolları ve eğitim fakültesi durakları ile şehrin büyük bir kısmına toplu ulaşım araçları ile ulaşma imkanına sahip. Kolay tarif edilen ve hemen hemen herkesin bildiği bir noktada bulunması özellikle acil durumlarda size acil durum ekiplerinin ulaşma şansını daha çok artırıyor.

Makro kentin önüne yazları kurulan lunapark, çocuklarınızı uzaklara götürmeden eğlendirme olanağını sağlıyor. Ama bu lunaparkın gürültüsünü ev içerisinde duymuyorsunuz. Çünkü kullanılan PVC ve camlar ciddi bir ses yalıtımı sağlıyor. Makro kentin lokasyon alanının sağladığı bu avantajlardan sonra gelin birde makro kentin dairelerini inceleyelim.

Sekiz kat üzerine kurulan Makro Kentin her bir katında dört daire bulunmaktadır. Kaliteli ve yönetmeliklere uygun asansör sizin hizmetinizde. 180 metre kare üzerine kurulan daireler 4+1 olup L tarzında bir koridor etrafında odalar yerleştirilmiş bulunmaktadır. Daire kapısını açtığınız zaman sağ tarafta MDF malzemeden yapılmış çok bölmeli ve raflı bir vestiyer bulunmaktadır.

Girişte sizi oturma odası ve salon karşılamakta bu bölmelerin hemen sol tarafında ise mutfak yer almakta. Böylece hem misafir ağırlarken hem de normal zamanlarda yemek servisi kolaylaşmakta.

Mutfak bir konutta hanımların en çok dikkat ettiği bölümlerden, bundan dolayı ilk önce mutfağın tanıtarak dairemizi dolaşmaya başlayacağız. Dörtgen bir zemin üzerine kurulu olan mutfağımızda MDF malzemeden yapılan mutfak dolapları hazır ve L tarzında boydan boya mutfağın bir tarafını kaplıyor. Dolayısıyla mutfak malzemeleriniz için geniş bir depolama alanı mevcut. Buz dolabı ve bulaşık makinelerinizin yeri hazır. Bunun yanı sıra ankastre setiniz ev hediyesi olarak kullanıma hazır bir şekilde sizi bekliyor. Mutfakta en az dört kişinin aynı anda hareket edebileceği kadar bir alan mevcut bu genişlik ev hanımlarının mutfakta aradığı en önemli özelliklerden biri.

Mutfakta yer alan balkon ise hem mutfağı aydınlatırken hem de keyif çaylarının içileceği, sabah kahvaltılarının ve akşam yemeklerinin yenileceği havadar bir alan olarak görev yapmakta salon ve oturma odaları kare plan üzerine kurulu bu özellikle mobilyaların yerleştirilmesi açısından önemli bir plan tabi burada Fransız pencerelerinden de bahsetmemiz gerekecek. Günümüzde oldukça revaçta olan bu pencere sistemi ile kaçıncı katta olursanız olun dışarının manzarasını evinizin içerisine taşıyacaksınız oturduğunuz yerden dışarıyı izleme keyfini yaşayacaksınız. Evin ikinci kısmı yatak odaları, banyo ve wc’ye ayrılmış durumda koridorun en sonunda ebeveyn yatak odası yer almakta. Bu odada ebeveyn banyosu ve ön balkonun girişi yer almakta. Yatak odaları dikdörtgen plan üzerine kurulmuş bulunmakta böylece yatak ve gar dolap gibi mobilyaların yerleştirilmesi daha kolaylaşıyor. Yatak odalarında Fransız pencereler yerine normal pencereler kullanılmış. Bu özellikle küçük çocukların güvenliği açısından önemli bir nokta.

Yatak odalarının bulunduğu koridorda banyo ve WC’de yer almakta. Özellikle WC’nin giriş bölümünden kaldırılıp bu koridora alınması hem gece tuvalet ihtiyacının giderilmesinde kolaylık sağlarken hem de bu ihtiyacın giderilmesinde mahremiyeti daha fazla sağlamakta. Banyo ise hemen tuvaletin yanında yer almakta. Her ikisinin de duvar ve zeminlerinde kaliteli malzemeden fayans uygulamaları yapılmıştır. Banyolarında aynı zamanda duşa kabini takılmış ve kullanıma hazır durumda

Makro kentin en üst katı ise dubleks dairelere ayrılmış durumda. Bu daireler 360 metre kare kulanım alanına sahip alt kat tamamen standart daire planında alt katta tek fark merdiven altına yerleştiren küçük bir kilerin var olması. Üst katta biri ebeveyn olmak üzere üç yatak odası ile banyo ve WC yer almaktadır. Merdivenlerden çıkarken sol tarafta mutfak ile oturma odasının tam üstünde geniş bir bölüm bulunmakta. Bu oda sinema salonu, kütüphane, oyun odası veya mini bir spor odası olarak kullanılmaya el verişli. Bu tamamen sizi ihtiyacınıza ve isteğinize bağlı. Üst katta ayrıca penceresi olmayan bir bölüm daha bulunmakta. Burası geniş bir kiler, elbise dolabı, yüklük, çamaşır odası olarak kullanabileceğiniz bir alan buranın kullanılma şekli de tamamen size kalmış durumda.

Üst katta benim en çok sevdiğim bölüm camekan kaplı geniş terası, muhteşem bir Erzurum manzarası ayaklarınızın altında ve siz burada hayal gücünüzü kullanarak ve ek bir ısıtma maliyetine katlanarak harika işler yapabilirsiniz. Burayı bir spor salonuna çevirebilir veya kış bahçesi haline getirerek keyif çayınızı içip misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüz ve imkanınıza bağlı.

ÖZELLİKLERİ

Şehrin merkezinde sakin bir ortam

Otopark

Isı yalıtımlı, merkezi doğalgaz ısıtma sistemli

Asansör

Kullanılmaya hazır mutfak

ve Duşakabinli banyolar

MDF malzemeli dolaplar

Laminat parke

Alçılı duvar ve tavanlar

Fransız pencereli salon ve oturma odası

Geniş balkonlar

Üst katlar için muhteşem manzara

Sürekli gün ışığı alma

Yaşam merkezlerine ve hastanelere yakınlığı

Sürekli değer kazanan bir yatırım olması

Bir yanıt yazın