Erzurum Sevdası Dergisi Ocak 45. Sayı 2023

Erzurum Sevdası Dergisi Ocak 45. Sayı 2023

SUNUS                                                                                                                                                                                     Yep yeni bir yıla hep birlikte hoş geldin dediğimiz bu sayımızda siz değerli okurlarımızın yeni yılını kutluyoruz. 2023 yılı bizim için çok önemli ve anlamlı bir yıl olacak çünkü Cumhuriyetimiz 100 yaşını kutlayacak. Birlik ve beraberliğimizi, binlerce yıllık devlet geleneğimizle birleştirerek geçmişten geleceğe doğru taşıdığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılı şimdiden kutlu olsun.

Bu sayımızda Erzurum Memur Sendikacılığının en önemli isimlerinden biri olan HAkSEN Sendikasının Bölge Başkanı İlim Gödekmerdan’ı konuk ettik ve kendisiyle sendikalar üzerine konuştuk.

Erzurum bir memur şehri olarak bilinir. Şehrimizin bu özelliği ile ilgili kısa bir yazı ile Hak Sen Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Habibe Gündoğdu kaleme aldı.

Bu sayımızda Erzurum’u korumak için yapılan tabyalarımızın özelliklerini İsmet Hakkıoğlu kaleme aldı.

Şehrin tipolojik incelemesini yapan Ömer Yaşar Özgödek bu konuda hazırladığı yazı dizisinin üçüncü ve son yazısını sizlerle paylaşıyor.

Kuraklığın kendini iyice hissettirdiği bu günlerden Cemil Usanmaz açlık sorununa dikkat çeken bir yazı hazırladı.

Ramazanın müjdecisi olduğu üç aylara gireceğimiz bu günlerde Eşref Özoltulular Erzurum ve Ramazan konulu bir çalışmaya imza attı.

Bir Erzurum bey efendisini, dadaş sıfatını şahsiyeti ile buluşturan Nuri Güraksan’ı ölüm yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anarak kısa biyografisini yayınlıyoruz.

Aşık Edebiyatı üzerine çalışmaları ile tanınan Selim Adım Âşık Hüseyin Sümmanioğlu ile yaptığı röportajı beğenerek okuyacağınıza inanıyoruz.

Mutlu, sağlıklı, huzurlu yıllar                                                                                                                                                                   Eyup COŞKUN

Share this content:

E.DERGİ