Erzurum Sevdası Dergisi Eylül Sayısı 2020

Erzurum Sevdası Dergisi Eylül Sayısı 2020

SUNUŞ

Eylül 2020 sayısı ile bir kez karşınızda olmaktan duyduğumuz mutluluğu belirterek size değerli okurlarımıza tüm içtenliğimiz ile merhaba demek istiyoruz.

Tüm dünyayı sarsan COVID salgını ülkemizle birlikte şehrimizi de etkisi altına aldı. Lütfen yetkililerin uyarılarına dikkat edelim ve gerekmedikçe dışarıya çıkmayalım. Unutmayalım ki Hayat Eve Sığar. Maskeye, mesafeye ve temizliğe dikkat ederek bu beladan bir an evvel kurtulmanın yollarına bakalım.

Eylül sayımıza Dadaş Ocakları Derneğinin kuruluş bildirgesinde yer alan ve Erzurum’un tanınan ve sevilen simalarından biri olan, gönüllere hitap eden bir kalem erbabı Sahaf Nizamettin Korucunun yazısı ile başladık. Bu yazıda Dadaş Ocaklarının neden kurulduğu, dadaşlığın ne olduğu ve ülkemizi, milli manevi değerlerimizi nelerin tehdit ettiğini bulacaksınız.

Bu yazımızın hemen peşine ise Dadaşlığın Köşe Taşları isimli yazısı ile Recai Hattatoğlu Dadaşlığa etki eden hususları akıcı bir üslup ile özetleyerek anlattığı yazısını siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Dadaşlık aslında kuvvetli bir kent vatandaşlığı kimliğidir. Dergimizin yayın danışmanı Ömer Yaşar Özgödek kent vatandaşlığını Erzurum merkezli olarak değerlendirmesini sizlerle paylaşacak.

Erzurum’un başarılı ve özverili bir siyasetçisi olan Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş ile Eren Ceylan tarafınca hazırlanan bir röportajı dergimizde bulacaksınız. Milliyetçi Hareket, Ülkü camia ve Erzurum üzerine geniş kapsamlı ve doyurucu olan bu röportajı büyük bir ilgi ile okuyacağınızı ümit ediyoruz. Bu arada bir kez daha MHP İl başkanlığı görevine seçilen Naim Karataş’ı Erzurum Sevdası dergisi olarak tebrik ediyor ve görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bu keyifli röportajın ardından bir başka önemli bir röportajı okuyacaksınız. Bir grup üniversite öğrencisinin şehir edebiyatımızın en önemli temsilcilerinden biri olan Eşref Özoltulular ile yaptığı röportajı okuyacaksınız. Yazar ile yapılan röportajda yazarın edebiyat, sanat, Ermeni mezalimi ve Erzurum üzerine sorulan sorulara verdiği cevapları okuyacaksınız.

En son bölümümüzde ise aslında çok önemli olan bir konuya yer vereceğiz. İyi bir kışlık ayakkabı nasıl olmalı, seçiminde nelere dikkat edilmeli ve nasıl kullanılarak bakılmalıdır sorularına yönelik hazırlanan bilgilendirici bir yazıyı ayakkabı sektöründe yıllardır çalışan Serkan Pekgöz hazırladı.

Keyifli okumalar. Eyüp COŞKUN

Share this content:

E.DERGİ