Erzurum Sevdasi Dergisi Haziran 38 Sayısı 2022

Erzurum Sevdasi Dergisi Haziran 38 Sayısı 2022

SUNUŞ                                                                                                                                                                                        Merhaba diyerek yeni bir sayı ile yeniden karşınızdayız.

Haziran ayı Erzurum’un canlanma ayıdır. Erzurum ilk baharının son ayı, kısa süreli yaz mevsiminin müjdecisidir. Bu sayımızda Haziran ayı gibi cıvıl cıvıl, bahar kokusu taşıyan bir sayı

Ömer Yaşar Özgödek şehircilik açısından önemli olan bir hatırat çalışmasına imza atarak Ekrem Hancıağız ağzından dinlediği hatıratları kaleme aldı.

Eşref Özoltulular Erzurum şehir kimliğini kaleme alırken, Abdurrahman Zeynel ise Erzurum’un kimliğini nasıl yitirdiğini yazdı.

Erzurumlu olmayıp ama yıllarca Erzurum’da yaşayarak Erzurumlu kimliğini yaşayan Sahaf Rahmi Kaya ise yaşadığı mahalle olan Dağ Mahallesini kentsel dönüşüm kapsamında anlattı.

Gazeteci Sercan Çetin yayın danışmanımız Ömer Yaşar Özgödek ile kent kimliği ve kentsek dönüşüm üzerine yaptığı röportajı büyük bir keyifle okuyacağınızdan eminiz.

Son dönemde Erzurum’un yetiştirdiği değerli şairlerden biri olan Merhum Gürbüz Papağan’ın vefatının seneyi devrinde kendisini rahmetle anarak sağlığında Cemaleddin Özmen ve Nizamettin Korucu’nun birlikte yaptığı röportajı tekrar sizlerle paylaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor ve yakınlarına tekrar sabırlar diliyoruz.          Eyüp COŞKUN

Share this content:

E.DERGİ