İbrahim Erkal
0 3 min 3 yıl
Spread the love

SUNUŞ

Bu sayımızı büyük bir Erzurum Sevdalısı olan Dadaş ama gerçekten dadaş olan kıymetli bir Erzurumlu sanatçıya İbrahim Erkal’a ayırmayı istedik.

Aslında onun doğmuş olduğu Ekim ayında bu özel sayıyı çıkarmak istedik. Ama ne yazık ki bu özel sayı için bize yazı ve belge gönderme sözü verenler bu sözlerini tutmayıp bizi oyaladılar. Sonuç anlamlı olan bu sayıyı anlamlı olan bir tarihte sizlerin beğenisine sunamadık özür dileriz.

İbrahim Erkal’ın basın danışmanını defalarca aramamıza ve mesaj atmamıza rağmen (hatta koyduğumuz aracılara ben onları arayacağım demesine rağmen) bizimle iletişime geçmemesini bir türlü anlam veremedik. Bu açıklamayı yapma amacımız dergimiz yayınlandıktan sonra neden bu kişi veya kişilerle görüşmediğiniz diyecek olanlara şimdiden açıklama yapmanın daha uygun olacağına inanmamış olmamızdandır.

İbrahim Erkal’ın bu özel sayısında sanatçımızın her yönüyle ele alınarak tanıtılmasını hedefledik. Bundan dolayı bir dergi için gerçekten çok uzun sayılacak bir biyografik yazı hazırladık. İbrahim Erkal’ın kişiliğini ve müzik kimliğini özellikle vurgulamaya çalıştık. Eşi, kardeşleri ve arkadaşları ile görüşmeler yaptık onlardan hem bilgi aldık hem röportaj yaptık hem de onla olan hatıralarını yazdırdık. Yani dopdolu bir İbrahim Erkal sayısı hazırladık.

Bu sayıda sadece İbrahim Erkal’ı değil onun haramiler eline düşmüş uzak şehrini de yazdık.

Umarız ki beğeneceksiniz

İbrahim Erkal’ı bir daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Bu sayımızın hazırlanmasında bize ciddi katkı sağlayan Güler KAHRAMAN, Aysun GEMALMAZ, Mustafa Altınok ve Abdullah ERKAL’a teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız

Eyyüp COŞKUN

Bir yanıt yazın