FİLİZ ERKAL İLE RÖPORTAJ

FİLİZ ERKAL İLE RÖPORTAJ

                                                                    ÖMRÜ; İBRAHİM ERKAL’I ANLATIYOR


İbrahim Erkal’ın eşi, hayat arkadaşı, Ömrüm dediği Filiz Erkal ile telefon üzerinden bir röportaj yaptık. Filiz Erkal sorularımıza kısa ama öz cevaplar verdi. İşte Filiz Erkal’ın ağzından İbrahim Erkal

Hemen herkes İbrahim Erkal kimdir sorusuna Sanatçı kimliğiyle cevap vermekte. Sizce İbrahim Erkal Kimdir?

İbrahim Erkal’ı en iyi anlatan yine İbrahim Erkal’dır. Kendisinin de dediği gibi İbrahim Erkal ”iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir evlat, iyi bir kardeş, iyi bir dost, iyi bir vatandaştı”

Doğum tarihi üzerine internette farklı tarihler yer almakta İbrahim Erkal hangi yıl dünyaya geldi ve kendisiyle ne zaman tanıştınız?

İbrahim 1967 yılında doğmuştur. Kendisiyle ise 2002 yılının ocak ayında tanıştık.

Bir erkeği en iyi tanıyan kişi karısıdır derler. Bu açıdan baktığımızda İbrahim Erkal’ın kişiliğini ve karakterini bize anlatabilir misiniz?

İbrahim olduğu gibi bir insandı ve gönlü çok güzeldi. O, gerçekten farklı biriydi. Bu dünyaya ait değildi. Kelimelerim yetmez anlatmaya.

İbrahim Erkal’ın tutkuları, korkuları, hüzünleri, sevinçleri ve hayalleri neydi?

İbrahim hayal kurmayı çok severdi. Sürekli aklından geçen her şeyi kaleme alıp yazardı. Son zamanlarda en çok Ege’ye yerleşip bir çiftlik evi yapmak istiyordu. Tek bir korkusu vardı. Oda herkesin bildiği gibi uçak korkusuydu.

Size ve çocuklarına nasıl hitap ederdi?

Her zaman güzel sözlerle hitap ederdi. Ne beni nede çocuklarımızı kırmadı.

Sevdiği yemek, renk ve eşya neydi?

Genelde yemek seçmezdi. En çok sevdiği yemek kuru fasulyeydi. Renk olarak en çok siyah rengi tercih ederdi. En sevdiği eşyaları tabi ki Enstrümanlarıydı.

Nasıl bir eş ve babaydı? İş ve sosyal hayatı hareketli ve yoğun olan birisi olarak aile yaşantısında dengeyi nasıl sağlayabiliyordu?

Hiçbir zaman işini eve taşımadı. O dengeyi çok iyi korudu. Bize sürekli zaman ayıramazdı. Fakat bizimle olduğu zaman dolu dolu saatler yaşıyorduk. Çocuklarımıza aşırı düşkün bir babaydı. Yorgun dahi olsa çocuklar ne isterlerse muhakkak onu yapardı.

İbrahim Erkal’ı ilk ve son gördüğünüzde neler hissettiniz?

Komşumuzdu ilk gördüğümde insanlığından çok etkilendim. Son gördüğümü hiç hatırlamak istemiyorum. Çok zordu benim için onu öyle görmek. Duygularımı ifade edemem Allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın diyorum

İbrahim Erkal şu anda kapıdan içeri girse ona ne söylersiniz?

Bu soru çok can alıcı olmuş. Sadece sarılırdım.

               Röportaj Ömer Yaşar Özgödek

Share this content:

ERZURUMLULAR