Erzurum Sevdası Dergisi Temmuz 39.Sayı 2022
0 2 min 2 yıl
Spread the love

Hayırlı Bayramlar.

Temmuz 2022 sayısı ile sizlerle yeniden buluştuk. Erzurum kongresini topladığımız bu ay bize milli mücadele şehri olduğumuzu tekrar hatırlattı.

Bu sayımızda Erzurum açısından farklı konulara değindik. Bunlardan bir tanesi yerel demokrasinin olmazsa olmazları arasında olan belediye başkanlığı seçimleri üzerine her ne kadar seçimlere 20 ay gibi bir zaman olsa da şimdiden bu adayların neler yapması gerektiğine ilişkin uyarıları konu alan bir yazıyı Yaşar Karakaş kaleme aldı.

Erzurum önemli bir şehir olup bu şehri ve onun hitap ettiği coğrafya sürekli olarak tehdit altında kalmıştır. Dolayısıyla Erzurum’un güvenlik stratejisi önemli bir konu. Eşref Özoltulular bu konuya dikkat çekiyor.

Erzurum tarihi ve kültürü üzerine çalışmaları ile tanınan Metin Diler bizi eski zamanlara götürerek Yoncalık Hastanesini anlatıyor.

Dergimizin öncü isimlerinden biri olan Ali Kartal Erzurum ekonomisine stratejik bir yaklaşımla incelemelerde bulunuyor.

Dergimizin yayın danışmanı Ömer Yaşar Özgödek ise Erzurum Turizmini ele alarak farklı bakış açılarıyla değerlendirerek kaleme aldı.

Dergimizin editörü Eyüp Coşkun ise çocukluk ve gençlik dönemindeki bayram hatıralarından yola çıkarak Erzurum’un Bayram kültürünü kaleme aldı.

Keyifli okumalar…

Bir yanıt yazın