0 3 min 4 yıl
Spread the love

Tarihte Dadaşın Altın Sayfası olarak tanımlayabileceğimiz Erzurum Kongresinin 101. yıl dönümünü kutladığımız bu dönemde 100. Yıl kutlamalarında yapabildiğimiz ve yapamadıklarımızın değerlendirmesi ve Erzurum Kongresinin şuuru ve ne anlama geldiğine bu sayımızda konu edindik. Bu konu üzerinde çalışan gayret gösteren birbirinden kıymetli yazarlarımızın yazılarının yanı sıra 100. Yıl etkinliklerinde büyük çabalar gösteren ve etkinlik planlamalarında bir nevi danışmanlık yapan ERVAK yönetim kurulu başkanı Eczacı Erdal Güzel ile yapılan bir röportajı bu sayımızda okuyabileceksiniz.

Abdurahman Zeynel hocamızın Erzurum Kongresi şuurunu ele alan yazısı, Muzaffer Taşyürek Hocamızın Erzurum Kongresinin önemli isimlerinden biri olan Raif Efendiyi konu alan yazısı ile Erzurum Kongresine farklı boyutlarda bakacağız.

Erzurum’un stratejik önemini ele alıp yazan Seyfullah Aydın bize bu coğrafyanın önemini bir kez daha hatırlatıyor

Yaşanılan şehri sevmek şehircilik açısından son derecede önemlidir. Şehri sevme duygusunun yerleşmesinde yerel demokrasi önemlidir. Hatta bir ülkede demokrasinin yerleşmesi ve gelişmesinin temelinde yerel demokrasi yer alır. Belediyecilikte asıl temel nokta yerel demokrasinin şehir yönetiminde etkili olmasıdır. Bu konuda literatürde birçok yazı olmasına rağmen bir şehirci ve siyaset bilimci gözüyle Erzurum örneği çerçevesinde çok az yazı çalışması vardır. Yayın danışmanımız ve baş yazarımız Ömer Yaşar Özgödek bu konuda gerçekten ilgi çeken ve bilgilendirici bir yazı hazırlamış durumda

Bu sayımızda patili dostlarımıza bir yer vermek istedik. Dadaş Ocakları Genel Merkezimizin bahçesine sığınan adını Duman koyduğumuz bir kedi bize şehirde hayvanların önemli bir yeri olduğunu gösterdi. Bir köpeğin saldırısı sonucu çenesinden yaralanan bu kedimizin gönüllü olarak tedavisini üstlenen Selin Coştur veteriner hekimimize teşekkür ederiz ve kendisiyle hayvan sağlığı üzerine yaptığımız röportajımızı hayvan hakları üzerinde bir bilinç oluşmasına katkı sağlaması amacıyla yayınlıyoruz.

Emlak piyasasına bir uzman gözüyle kısa bir değerlendirmeyi Emlakçı Yasin Arslan kaleme aldı

Keyifli okumalar.Eyüp Coşkun

Bir yanıt yazın