50 Yazardan Erzurum Yazıları ve Tanımları Erzurum Sevdası Dergisi 25 İnci Sayısı 2021

50 Yazardan Erzurum Yazıları ve Tanımları Erzurum Sevdası Dergisi 25 İnci Sayısı 2021

SUNUŞ

25 sayısını gören her Erzurumlunun veya Erzurum’a bir şekilde yoluna düşen herkesin aklına hemen Erzurum gelir. Evet biz bu sayımızla E dergi olarak sürdürmüş olduğumuz yayın hayatımızda 25. Sayımızı çıkarma şerefini yakaladık. Aralıksız her ay yayınladığımız bu aylık e dergimizde Erzurum’a ait farklı konuları şehircilik merkezinde ele alarak yayınladık.

25. sayı hakikaten bir yerel dergi için elde edilmesi çok zor olan bir başarıdır. Özellikle hiçbir maddi desteğe, siyasi ve bürokratik hiçbir bağlantıya girmeden sadece gönüllülük ilkesi ile hareket eden bir dergi için bu gerçekten hiçte azımsanmayacak bir başarıdır. 25 sayı boyunca hiçbir tekrara girmeden, her sayıda her kesimden her yaştan şehir üzerine benim de bildiklerim, yazacaklarım var diyen Erzurumlulara ve Erzurum sevdalılarına yer verdik. Yeri geldi özel konulara değinen özel sayıları yayınladık. Yeri geldi tek bir makaleye dayanan sayılar çıkarttık. Yeri geldi birbirinden farklı konulara değindik.

25 sayı boyunca konu seçiminden ele alınan konuların metin derinliğine ve bu derinliğin görselliğe aktarılmasına kadar elimizden gelen özeni gösterdik. Dergimizde yayınlanan yazılarımızın bir kısmı akademik çalışmaların kaynakçasında yer aldı. Binlerce kez okunan yazılarımız oldu. Bugün yazılarımız ortalama okuma seviyesi 2500 civarı. Bu ulusal birçok dergiden daha fazla bir okunma oranını göstermektedir. Arama motorlarından gelen araştırmacı ve nitelikli okur sayımız her gün artarak yükselmektedir. Azerbaycan başta olmak üzere sitemizi ülke dışında takip eden okur sayımız neredeyse Erzurum içinde oturan takipçi sayımızı yakalamak üzere. Bunlar bizi gerçekten memnun etmekte. Çünkü Erzurum’u gerçekten dışarıda ulusal yayın kalitesinde temsil eden evrensel konular üzerinde yerel değerlerini ulusal yayın kalitesiyle okurlarına sunmaktayız.

25. sayımız olan bu özel sayımızda ilk önce Erzurum Sevdası Dergisi üzerine yapılan değerlendirmeleri sizlere sunacağız. İkinci kısımda ise Erzurum şehir tanımları konusuna değineceğiz ve son kısımda ise Erzurum üzerine değerlendirmeleri size sunacağız. 25. Sayımız olan Erzurum Sevdası Dergisinin 2021 Mayıs ayı sayısında Erzurum üzerine yazan, düşünen, araştıran hemen hemen herkese yer vermek istedik. Bu özel sayıya katkı sağlamasını arzu ettiğimiz Erzurumlu ve Erzurum sevdalısı yazarlar bu teklifimizi geriye çevirmediler. Sağlık sorunun ve yoğun iş yükünden dolayı bu sayımıza katılamayanlar ise ileriki sayılarda Erzurum üzerine yazılarını Erzurum Sevdası Dergisine ulaştıracaklarına dair söz verdiler. 50 yazarın bir araya geldiği bu sayımızda yer alan kıymetli yazarlarımızın hepsine teşekkür ederiz.

Bizi takip etmeye devam edin.

Share this content:

E.DERGİ Erzurum Tanımları